Την ήττα με 2-1 γνώρισε από τον ΠΑΟΚ η Κ19 παρά την μεγάλη της προσπάθεια.

Το σκορ άνοιξε ο Γερολέμου ενώ για τον ΠΑΟΚ σκόραραν οι Ανδρέου (αυτογκολ) και Πουρναράς.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλύτερος και στο πρώτο 15λεπτο του ματς έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τους Γαϊτανίδη και Τζοβάρα. Ο Χατζηστραβός ήταν μόνιμος κίνδυνος για την εστία του Κεραυνού και μάλιστα στο 24’ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όμως ο Κεραυνός του είπε «ΟΧΙ».

Ο ΠΑΟΚ έχανε ευκαιρίες, η ΑΕΛ ήταν αυτή που βρήκε πρώτη δίκτυα στο 29’ με ένα απίστευτο σουτ του Γιάννη Γερολέμου από πολύ μακριά. Ένα γκολ που πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους παίκτες και τον κόσμο της ΑΕΛ.

Δεν κράτησε για πολύ το προβάδισμα της ΑΕΛ αφού στο 31’ ο ΠΑΟΚ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με αυτογκόλ του Ανδρέου.

Στο 44’ η ΑΕΛ είχε την ευκαιρία να πετύχει κι άλλο γκολ με μια απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γερολέμου όμως παρά το μπέρδεμα εν τέλει ο Παπαδόπουλος κατάφερε και μπλόκαρε.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ να πιέζει συνεχώς για ένα άλλο γκολ με ευκαιρίες στο 46’ και στο 49’ με τους Διαμαντή και Τσαούση.

Αυτό που ήθελε το πέτυχε στο 51’ με πλασέ του Πουρναρά μέσα από την περιοχή.

Επόμενη καλή φάση ήρθε στο 76’ με τον Ανδρέου να κάνει ένα πολύ ωραίο σουτ όμως έδιωξε με υπερένταση ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ σε κόρνερ.

Το φιλμ του αγώνα:

– Ξεκίνησε το παιχνίδι με την ΑΕΛ στην σέντρα

– 5′ Σουτ από τον Γαϊτανίδη από πλάγια θέση, άουτ

– 9′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Εκτελέστηκε το κόρνερ, έδιωξε η άμυνα της ΑΕΛ

– 12′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ

– Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εκτελέστηκε το φάουλ, ο Τζοβάρας έκανε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή όμως ο Κεραυνός μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

– 15′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Εκτέλεσε το κόρνερ ο Χατζηστραβός, στην αγκαλιά του Κεραυνού η μπάλα

– 17′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Εκτελέστηκε, πέρασε ανεκμετάλλευτο

– 19′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. Σχεδόν στα όρια της μεγάλης περιοχής από πλάγια

– Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Χατζηστραβός εκτέλεσε απευθείας, λίγο άουτ η μπάλα

– 22′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Λάθος από τον Κεραυνό, ο Γαϊτανίδης έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα

– 24′ Μεγάλη απόκρουση από τον Κεραυνό σε προσπάθεια του Χατζηστραβού

29′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΛ με ΓΚΟΛΑΡΑ του Γιάννη Γερολέμου από 40 μέτρα

31′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με αυτογκόλ του Ανδρέου

41′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μελετίδη να αστοχεί από καλή θέση

44′ Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Γερολέμου εκτέλεσε απευθείας ένα μακρινό φάουλ, απέκρουσε ασταθώς ο Παπαδόπουλοος όμως στην πορεία κατάφερε και μπλόκαρε μετά από μικρό μπέρδεμα στην περιοχή του

2 λεπτά ο χρόνος καθυστερήσεων

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σέντρα στην επανάληψη

46′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μελετίδης έξω, Σαλαμούρας μέσα

47′ Μακρινό σουτ του Διαμαντή, μόλις λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κεραυνού

49′ Σουτ εκτός περιοχής από τον Τσαούση, δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ από τον Κεραυνό

51′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Με πλασέ μέσα από την περιοχή από τον Πουρναρά

57′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τζοβάρας έξω, Δουμτσής μέσα

60′ Στη θέση του Πουρναρά περνάει ο Καλουτσικίδης

61′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Σαββίδης έξω, Ζήνωνος μέσα, Φραγκούδης έξω, Αβραάμ

64′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Παπαδόπουλος έξω, Καψός μέσα

66′ Σουτ του Τσαούση, άουτ

76′ Σουτ του Ανδρέου, διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ

Εκτελεί ο Γερολέμου, διώχνει με γροθιές ο Παπαδόπουλος

80′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Κωνσταντινίδης και Παντελή έξω, Σοφοκλέους και Σπύρου μέσα

83′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Χατζηστραβός έξω, Μανιώτης μέσα

85΄Θα συνεχίσει με 10 παίκτες  ΑΕΛ. Αποβάλλεται ο Ανδρέου με δεύτερη κίτρινη κάρτα