Νέα φιλική νίκη για την ομάδα μας,σήμερα κόντρα στην ΑΛΚΗ με 0-1.

Το γκολ στο 66′ ο Άλεξ Ντα Σίλβα!

Οι 2 ομάδες μπήκαν στον αγώνα χωρίς να φτιάξουν κάποια φάση στο πρώτο 10λεπτο, ενώ στην συνέχεια η ΑΕΛ επιχείρησε κάποια σουτ μέχρι να έρθει η μεγάλη φάση στο 31ο λεπτό με το σουτ του Ντα Σίλβα να φεύγει έξω. 6 λεπτά μετά η κεφαλιά του Αβραάμ πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 43ο λεπτό η Αλκή απείλησε με σουτ του Μαρλόν, αλλά η μπάλα πέρασε έξω. Η φάση ξεκίνησε μετά από εκτέλεση φάουλ.

Και ενώ στην επανάληψη δεν είχαμε κάτι το ιδιαίτερο, ένα σουτ του Ντα Σίλβα στο 60ο λεπτό, έφερε το 0-1 για την ΑΕΛ.

Στο 66ο λεπτό το σουτ του Μπενίτεθ πέρασε έξω. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, το σουτ του Κυπριανού απέκρουσε ο Βοζίνια, ενώ στο 76΄μετά από σέντρα του Αβραάμ, ο Τόρρες από κοντά έχασε σπουδαία ευκαιρία. Στο 90’ η κεφαλιά του Χαραλάμπους πέρασε έξω.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο

-Χωρίς την μεγάλη φάση μπροστά στις δύο εστίες κύλησε το πρώτο 10λεπτο του αγώνα.

-Η ΑΕΛ έχει κάποιες καλές στιγμές με κάποια σουτ, αλλά τίποτα το αξιόλογο στο παιχνίδι στο πρώτο 25λεπτο.

-31′ Σουτ από τον Άλεξ Ντα Σίλβα η μπάλα λίγο έξω.

-37′ Κεφαλιά του Αβραάμ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-40′ Μεγάλη ευκαιρία για την Αλκή, με τον Μαρλόν να σουτάρει από θέση βολής, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

-60′ Δυνατό φάουλ του Λαφράνς σε παίκτη της Αλκής, με συνέπεια να ξεσπάσουν αψιμαχίες μεταξύ των παικτών. Ο Κέρκεζ έκανε αλλαγή τον ποδοσφαιριστή του.

-60′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με ένα δυνατό σουτ του Ντα Σίλβα. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους καθώς η φάση έγινε γρήγορα μετά την προσωρινή διακοπή.

-66′ Καλό σουτ του Μπενίτεθ, απέκρουσε ο Πάρντο.

-67′ Μεγάλη φάση για την Αλκή με τον Κυπριανού όμως απέκρουσε ο Βοζίνια.

-76′ Σέντρα του Αβραάμ στον Τόρρες, που από καλή θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει.

-90′ Καλή ευκαιρία για την Αλκή με την κεφαλιά του Χαραλάμπους που κατέληξε έξω.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

Η εντεκάδα της ΑΕΛ: Βοζίνια, Ν. Τεξέϊρα, Λαφράνς, Τζούνιορ, Γουίλερ (Μπενίτεθ), Ζτραβκόβσκι, Σίλβα (Φιντέλις), Ντα Σίλβα (Γερολέμου), Τόρρες, Μυτίδης, Αβραάμ.

Η Αλκή αγωνίστηκε με τους εξής: Πάρντο (Παναγή), Λοϊζίδης (Ραουνάς), Θεοχάρους (Σερφά), Φλόρες (Χριστοφή), Στάροκιν, Τραϊτσέφσκι (Χαραλάμπους), Γκαντάτσια (Κυπριανού), Ακόστα, Σταύρου, Μαρλόν (Βασιλείου), Κωνσταντίνου (Ρονίνιο).